Yeni Siparis !
15 saniye önce 250 Adet İnstagram Takipçi siparisi geldi.
Yeni Siparis !
1 dakika önce 1000 adet Tiktok İzlenme siparisi geldi.
Yeni Siparis !
2 dakika önce 500 Adet Tiktok Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
3 dakika once 1000 Adet İnstagram Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
4 dakika once 1000 Adet İnstagram Takipçi + 1000 Adet İnstagram Beğeni siparisi geldi.
Yeni Siparis !
5 dakika once 10000 Adet İnstagram Keşfet siparisi geldi.

Instagram’da Özel Yazı Fontlarını Nasıl Kullanırım?

Instagram’da Özel Yazı Fontlarını Nasıl Kullanırım?

Instagram’da Özel Yazı Fontlarını Nasıl Kullanırım?


Sadece instagram'a bakarsak font olarak pek de fazla seçeneğimizin olmadığını fark ediyoruz. Instagram Hikayelerinde 5 farklı font tipiniz mevcut. Yorumlar, başlıklar, biyografiler de ise tek font seçeneğiniz mevcut oluyor.
İşte bugün sizlere, fontlarınızı nasıl özgürce yorumlar, başlıklar, biyografilerde kullanabileceğinizi öğreteceğiz.

 
Instagram'da yazı tipini nasıl değiştirilir?

 

Instagram'da birden fazla yazı tipleri, ne yazık ki hikaye dışındaki paylaşımlarımız da sadece tek tip yazı tipi olarak paylaşılabiliniyoruz.

Ama sakın endişelenmeyin, çünkü size farklı yazı tiplerinde nasıl paylaşım yapacağınızı anlatacağız. Bunun için farklı uygulamalara sahip olmanız lazım. Hangi uygulamalar mı? Hemen aşağıdaki yazıya göz atın ve sırasıyla gidelim.

İlk olarak
Fonts for Instagram veya farklı font uygulamalarını indirebilirsiniz.
Instagram'da font kullanma işlemini bu uygulamalar sayesinde, birden fazla font arasından size uygun olanı bulup, ardından bu bulduğunuz font ile yazı yazıp, yazdığınız yazıyı kopyalayıp biyografi, yorum, veya farklı yerlerde kullanabilirsiniz.

Ardından kullanmaya karar verdiğiniz yazı tipini bulduğunuzda tek yapmanız gereken metni kopyalamak, ardından instagram'ı açıp bu beğendiğiniz yazı tipini , nereye istiyorsanız praya yapıştırmak. Atık yazı tiplerini özgürce, istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Artık bu güzel ve göz alıcı fontlar ile gönderileriniz, biyografileriniz ve hatta yorumlarınız eskisinden ziyade daha da göz alıcı hale gelecektir.

Artık tamamen mükemmel bir özellik kazanmış oldunuz.

Kendinize has bir havanız olmasını istiyorsanız veya bi marka sahibi iseniz ya da bir instagram hesabınızın fontlarını, diğerlerinin fontlarından daha farklı ve güzel göstermek istiyor iseniz, yukarıda ki yazımıza göz atın derim.
Instagram hikayelerde nasıl farklı fontlar kullanılır?

 


Evet şimdilik hikaye dışındaki yerlere nasıl farklı fontlar ile yazı yazacağımızı anladık.
Şimdi geldik hikayelere, peki burada bu fontları hikayelerde nasıl kullanacağız

Instagramda hikaye atarken instagram size sadece 5 font kullandırıyor, ancak siz bu rakamı değiştirebilirsiniz, nasıl mı?


Bunun için birden fazla program kullanabilirsiniz, ya da web üzerinden (canva gibi) programlarla yapabilirsiniz. Örneğin, canva'da fotoğraf hazırlayıp ardından hikayede paylaşırsanız hem daha kalitesi yüksek hikayeler paylaşmış olursunuz hem de birden fazla font içinden istediğinizi kullanıp ardından kaydedip, bu fotoğrafı hikayenize atabilirsiniz. Hatta canva ile hikaye dışında video düzenleyip, göndereceğiniz postlar için birden fazla seçenek ile ayarlamalar yapabilir, dilediğiniz şekilde video, hikaye veya fotoğraflarınızı instagram'a yükleyebilirsiniz. Ayrıca hikayeler için hazırlanmış şablonlar mevcut bunlar gerek profesyonellerin elinden gerek profesyonel olmayan kullanıcıların elinden çıkma olabilir, bu şablonlar ile hem fontlarınıza uyum sağlayabilirsiniz, hem de daha şık bir görünüm sağlarsınız. Bu yöntem ise instagram'da işletme hesabı kullananlar için harika bir hikaye görseli oluşturabilir.